TSR – Kurs zaawansowany

Kurs TSR - poziom zaawansowany

Zapraszamy do udziału w kursie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach na poziomie zaawansowanym. Celem szkolenia jest rozwój umiejętności prowadzenia terapii w oparciu o założenia i techniki poznane podczas szkolenia podstawowego. W ramach Kursu uczestnicy poznają nowe narzędzia wykorzystywane w TSR oraz poszerzą wiedzę na temat samego modelu.  

Prowadzący

Artur Lewiński

absolwent wydziału humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magister filologii angielskiej o specjalności lingwistyka stosowana. Ukończył podyplomowe studia z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i zarządzania w służbie zdrowia. Praktyk NLP i NLP w biznesie. Od 12 lat kieruje Oddziałem Krótkoterminowej Terapii Uzależnień, rozwijając PSR w obszarze terapii uzależnień. Od 20 lat pracuje jako terapeuta uzależnień. Od lat około 15, z pasją realizuje szkolenia dla przeróżnych grup zawodowych, ostatnie 10 lat to głównie szkolenia w obszarze Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.  Członek rady Merytorycznej PST TSR, od wielu lat jeden z organizatorów ogólnopolskich konferencji TSR, członek EBTA (Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej).

Tomasz Świtek

ukończył profilaktykę społeczną i resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, od 25 lat zajmuje się pomaganiem ludziom skupiając się na młodzieży i dorosłych. Pracuje indywidualnie, z parami, zespołami, grupami. Certyfikowany terapeuta SFBT i hipnoterapii ericksonowskiej Instytutu Korzybskiego (Belgia), posiada certyfikat Master Solution-Focused Practitioner (IASTI), trener oraz superwizor SFBT (IASTI), trener i superwizor PSR (PST-TSR), członek Rady Merytorycznej PST-TSR, członek zarządu EBTA (European Brief Therapy Association) oraz zarządu IASTI – (International Association of Solution-Fucused Teaching Institutes), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Autor, współautor książek, artykułów, materiałów poświęconych TSR/SFBT publikowanych w Polsce i za granicą.

Magdalena Szutarska

psycholog, psychoterapeuta, trener, superwizor
Ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, posiadam certyfikat specjalisty w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikat Ambasadora metody Kids’ Skills w Polsce, trenera PSPiA Klanza, oraz certyfikowanego terapeuty, trenera i superwizora TSR. Pracuję z dziećmi, dorosłymi i rodzinami, zajmuję się szczególnie obszarami związanymi z doświadczaną traumą, trudnościami rozwojowymi. Jako trener uczę między innymi: pracy kartami metaforycznymi, w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w szeroko rozumianej pomocy społecznej i oświacie. Prowadzę szkolenia z metody Kids’ Skills. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Pracę na rzecz drugiego człowieka traktuję jak pełną niespodzianek podróż a towarzyszenie w zmianie to dla mnie przywilej. Pielęgnuję w sobie myśl, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Szkolenie organizowane jest we współpracy z Poznańskim Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i jest akredytowane przez PSTTSR przez co umożliwia uczestnikom udział w programie certyfikacyjnym PSTTSR.

Bezpośredni link do opisu procedury certyfikacji w ramach Polskiego Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Uczestnicy

W szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły szkolenie na poziomie podstawowym – I stopień w wymiarze minimum 70 godzin dydaktycznych.

 

Cele kursu

 • Rozwój osobisty – wzrost świadomości własnych mocnych stron i potrzeb oraz celów osobistych nie tylko związanych z obszarem zawodowym.
 • Rozwój umiejętności prowadzenia terapii w oparciu o założenia i techniki poznane podczas szkolenia podstawowego.
 • Poszerzanie wiedzy na temat samego modelu TSR i możliwości jego aplikacji do praktyki.
 • Poznanie nowych narzędzi wykorzystywanych w TSR.
 • Poznanie specyfiki pracy metodą TSR z określonymi kategoriami problemów zgłaszanych przez klientów.

Program

Z

Moduł I: Ja jako terapeuta

rozpoznawanie i korzystanie ze swoich zasobów, planowanie drogi własnego rozwoju osobistego i zawodowego

Z

Moduł II: Rozumienie TSR – źródła i inspiracje teoretyczne oraz ich implikacje dla praktyki pomocowej

analiza dotychczasowych doświadczeń związanych z rozumieniem i stosowaniem TSR w praktyce

Z

Moduł III: Psychopatologia a TSR

rozumienie i możliwości pracy terapeutycznej w obszarze zjawisk umownie określanych mianem chorobowych

Z

Moduł IV: Współpraca z rodziną

diady, rodzina, młodzież, dzieci.

Z

Moduł V: Grupy skoncentrowane na rozwiązaniach

umiejętności współpracy z grupą w perspektywie niepatologicznej, redefiniującej problemy i otwartej na poszukiwanie nowych możliwości

Wolnych miejsc

Godzin szkoleniowych

zjazdów

Informacje organizacyjne

Zajęcia realizowane będą stacjonarnie. Przewiduje się możliwość pracy w formule hybrydowej. Sposób pracy zależny jest od sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju i wprowadzonych obostrzeń.

Szkolenie jest realizowane w Czeladzi .

 

Do zaliczenia szkolenia zaawansowanego od uczestników wymagane jest aktywne zaangażowanie i realizacja zadań międzysesyjnych, zlecanych przez poszczególnych prowadzących w ramach kolejnych zjazdów szkoleniowych,

KIEDY

24-26.09.2021 r.22-24.10.2021 r. 06-07.11.2021 r. 10-12.12.2021 r. 14-16.01.2022 r.

tsr_kurs_szkolenie_slask

PŁATNOŚĆ

 

Płatność jednorazowa: 2.500 zł brutto – płatne przed pierwszymi zajęciami.

Płatność w ratach: (I transza – 700 zł,  II transza – 500 zł,  III transza– 500zł, IV transza – 400zł, V transza – 400zł)

 

Formularz rejestracji

  Imię*:

  Nazwisko*:

  ______________________________________________________________________

  Telefon kontaktowy uczestnika*

  Adres e-mail uczestnika*
  (na ten adres zostanie przesłana informacja o przyjęciu zgłoszenia)

  ______________________________________________________________________

  Wykonywany zawód*
  (Zgodnie z umową o pracę, zlecenie, dzieło lub wolontariat)

  Miejsce pracy*

  ______________________________________________________________________

  Forma płatności

  Dane do rachunku (Proszę podać dane Odbiorcy)

  h

  wypełnij formularz

  znajdujący się na stronie z opisem szkolenia 

  }

  poczekaj na potwierdzenie

  po wysłaniu zgłoszenia na podany  e-mail otrzymasz potwierdzenie

  masz pytanie?

  Chciałbyś o coś dopytać? Masz jakąś wątpliwość? Z chęcią udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu!